לכידת דורבנים בגינה – זה אפשרי

כל מי שיש לו גינה פרטית יודע, שלא פעם הוא עלול למצוא את עצמו מתמודד עם מזיקים מסוגים שונים. כאלה שיכולים להחריב את הצמחייה, להרוס את העיצוב ולפגוע בגינה בצורות שונות. במקרים מסוימים מידת הנזק יכולה להיות כה גדולה שהיא תשפיע בצורה משמעותית על עלויות התחזוקה של הגינה, שלא נדבר על אופי החוויה של השימוש בגינה.

דוגמא טובה לכך הם דורבנים. על פניו, הם נראים כמו חיה נחמדה, לא מזיקה. אומנם סוג של מכרסם, לא גדול, הזן הגדול ביותר מגיע לאורך של 80 סנטימטר, משקלו 4 ק"ג, לא משהו שאמור לאיים עלינו. ובכל זאת, מדובר פה על מכרסם, אף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא חיה כזו בלב הגינה. בוודאי לא במצב בו הדורבן מחליט לעבור מהגינה אל הבית.

לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים ללכוד דורבנים ולמנוע מהם להרוס לנו את הגינה או לפלוש אלינו הביתה. אך לשם כך אנחנו צריכים להיות ערניים ולהשתמש באנשי מקצוע שמתמחים בנושא. לא לנסות בהכרח לעשות את זה בעצמנו. אנחנו יכולים לעשות את זה לבד, אך זה יהיה הרבה יותר מסובך וכן זה יכול להיות לא בטיחותי ולא בריא, לכן מוטב שאנחנו נזמין איש מקצוע, לוכד מקצועי שיש לו את הכלים ואת הידע הנדרש.

כיצד לוכדים דורבנים?

ראשית, אנחנו צריכים לזהות שבאמת מדובר בדורבן. אנחנו נוכל לראות את זה באמצעות בורות בהם הדורבן מתחפר, אנחנו נוכל לראות את זה דרך סימני ההרס שהוא ישאיר אחריו. יש מספיק דרכים בשביל לזהות שיש בעיה בגינה והיא נוצרת בגלל דורבן אחד או יותר.

שנית, אנחנו נזמין אנשי מקצוע שיש להם מלכודות מתאימות לתפיסת דורבנים, אנשי מקצוע שיודעים לזהות היכן להציב את המלכודות ובאיזה זמן בדיוק ניתן לתפוס את הדורבן.

שלישית, אנחנו יכולים להשתמש באמצעים שונים, על פי עצת אנשי המקצוע בשביל למנוע שמצב כזה יחזור על עצמו, בין אם זה דרך רשתות או דרך כלים אחרים.

חשוב לומר, רצוי מאוד לעשות את זה כמה שיותר מוקדם ולמשך כמה שיותר זמן, בשביל להבטיח את שלמות הגינה שלנו.