פשפש ירוק – מהו הפשפש הירוק או תריסית ירוקה?

אין זה סוד, שאנחנו נאלצים להתמודד לעיתים תכופות עם מזיקים שונים, בין אם זה בבית ובין אם זה בעסק, מזיקים שיכולים להשפיע על שגרת החיים שלנו ועל האיכות שלהם, מעבר לזה הם יכולים גם להזיק לנו מבחינה בריאותית.

אחת הדוגמאות לכך, הוא פשפש ירוק, אשר מוכר גם בשם תריסים ירוקה. מדובר על פשפש מאוד קטן, אורך הגוף שלו נע בין 12 מילימטר ל-16 מילימטר, הוא כאמור בצבע ירוק, וכן אפשר לראות ולזהות אותו בעזרת שלוש יבלות לבנות אשר מופיעות על הבסיס שלו.

הפשפש הירוק, מצליח להקים 3 דורות במהלך שנה אחת, מה שיכול ללמד אותנו על קצב ההתרבות שלו ועד כמה הוא יכול להשפיע על איכות חיינו. בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא את הפשפש הירוק בעיקר באזורי גידול חקלאיים. שם נוהגות הנקבות וכן הזכרים לפגוע בגידולים השונים. בדרך כלל, באזורים אלה גם בוקעים הזחלים מתוך הביצים ולאחר מכן אוכלים אותם.

בדומה לפשפשים אחרים, הרי שגם הפשפש הירוק פועל בעונות ספציפיות, במקרה שלו מדובר על אביב, קיץ וכן בסתיו. הוא מוכר באזורים מסוימים בישראל, בעיקר בצפון ובמרכז. חשוב לציין, מאחר ומדובר בחרק שמופיע באביב, הוא מקדים חרקים אחרים ועל כן הוא גם יכול להשיג לעצמו הרבה מאוד מזון, אשר נמנע מחרקים אחרים בגללו.

כיצד אפשר להתמודד עם הפשפש הירוק

על מנת להתמודד עם התפשטות הפשפש והשפעותיו על גידולים חקלאיים ובכלל, חשוב לפנות אל מומחים בתחום הדברה. בעלי מקצוע שיש להם את הידע והניסיון מחד ואת הכלים והאמצעים על מנת להדביר את הפשפש על כל דורותיו ומיניו השונים.

כמובן שעלינו להבחין קודם כל בפשפש או בתוצאות מעשיו, על מנת לדעת שאכן אנחנו צריכים להזמין מדביר. לאחר מכן, אנחנו נפנה אל גורם מקצועי שידע לבצע את העבודה כפי שאנחנו מצפים ממנו, עם הכלים והציוד הנכון. אותו גורם יצטרך לאבחן את המצב, לבחון את גבולות הגזרה בו הפשפש פועל, להשתמש בחומרים הרלוונטיים, תוך הקפדה שיהיו אלו חומרים ידידותיים לסביבה שלא יגרמו נזק לגידולים ולאדמה.