הדברת טרמיטים – כל מה שלא רציתם לדעת

בסרט  ANTZ היו אלה הטרמיטים שניצחו, במציאות שלנו אסור שזה יקרה, לכן אנחנו מציעים לכם כעת את כל המידע והעזרה במלחמה נגד הטרמיטים. שיהיה בהצלחה

אומרים שעל מנת לנצח את האויב אנחנו צריכים להכיר את דרכיו, מורשתו, הלך רוחו, במילים אחרות, להכיר אותו כמו שהוא מכיר את עצמו. ובכן, גם בשביל לנצח את הטרמיטים , אנחנו צריכים לדעת מול מי אנחנו עומדים. אז רגע לפני שאנחנו מתחילים על מדבירים והדברת טרמיטים , בואו נראה מול מי אנחנו עומדים.

בקצרה על טרמיטים

טרמיטים הן חרקים קטנים שמזכירים במראה שלהם נמלים ותיקנים, אך ללא עיניים וללא כנפיים. הם חיים במושבות עם למעלה מ-50 אלף טרמיטים! זאת למרות שרק המלך והמלכה שלהם מתרבים. המושבות מתבססות במשך מספר שנים בתוך האדמה, עד לעומק של חמישה מטרבתוך האדמה , וכן על עצים.
בישראל אנחנו יכולים למצוא טרמיטים בעיקר בדרום הארץ, מדבר יהודה ובשפלת החוף. הסוג הפופולארי הנפוץ ביותר הוא טרמיט מדברי, micrdcerotermes dirersus. בעשור האחרון אנחנו עדים לגידול במספרם, כתוצאה מיבוא גובר של רהיטים לישראל.

על הדברת טרמיטים

כפי שבוודאי גיליתם, לצערכם, טרמיטים מופיעים בעיקר במוצרי עץ, וזה כולל רהיטים , משקופים וקירות עץ, קרטונים ועוד. לעיתים עד כדי כך שכל העץ פשוט נעלם… על מנת להבין את מידת הנזק, נציין שההוצאה השנתית הכוללת בארה"ב עקב נזקי טרמיטים, מגיעה למיליוני דולרים. בישראל הסכומים נמוכים יותר, אך בהתחשב לגודלה ולכמות האוכלוסייה שלה, מדובר על הוצאות גבוהות גם כן. תהליך הדברה טרמיטים, ידע לספר כל מדביר בנוי על תהליך משולש, בדומה אגב לתהליכים כגון , הדברת נמלים, הדברת תיקנים ואחרים.

שלב א': ניטור

בשלב זה מנטרים את השטח על מנת לאתר את מוקדי הבעיה. הניטור יתבצע הן בפנים הבית והן מחוצה לו.  לעיתים זה ידרוש קידוח באדמה עקב הימצאותו של הקן בעומק האדמה.

חשוב להדגיש , שלפני שלב הניטור יש שלב מקדים , אותו כנראה עברתם אם אתם נמצאים כאן ומחפשים מדבירים שמתעסקים בהדברת טרמיטים. הכוונה לשלב של הזיהוי הראשוני של טרמיטים בבית או בחצר.

שלב ב': הדברה

בשלב זה מתחילים בפעולות של הדברה כנגד הטרמיטים. אנחנו מדברים על מספר סוגי הדברה:

קידוח – ריסוס באמצעות מקדחה מתבצע כאשר הקן מצוי עמוק באדמה. חומר הריסוס נספג באדמה ופוגע בקן.

הזרקה – מדובר בתהליך שמתבצע כאשר מתברר שהקן נמצא בתוך הבית. כאן מתבצע הליך של הזרקת חומרי ריסוס בדומה להליך הקידוח.
מריחה – מריחת חומרי הדברה נגד טרמיטים על העץ.

הקמת מחסומים – מדובר על שלב פחות הרסני, ומטרתו לא לחסל את הקן אלא רק למנוע הגעה של טרמיטים למקום מסוים. בדרך כלל זה נעשה כאשר מדובר על איזורים רגישים בבית

בעת תהליך ההדברה, הניסיון הוא לא בהכרח לפגוע בכל הקן אלא לפגוע במלכה. מאחר והמלכה והמלך הם אלו שמתרבים, פגיעה בה יביא לחיסול התפשטות של הקן ולמעשה לחיסולו.

שלב ג': מניעה

אומנם כבר בתחילת הדרך, אנחנו יכולים לעשות פעולות מניעה נגד טרמיטים, חלקם אגב מועילים גם נגד חרקים אחרים, וימנעו את הצורך בהזמנת שירותי הדברת מזיקים, מה שיחסוך לנו בעלויות ובזמן.

בין היתר אנחנו מדברים על שמירת הניקיון באיזור, אמצעי ניקוז איכותיים, פתחי איוורר מוסדרים , ריסוס הצמחייה לעיתים תכופות, ובמקרה הייחודי של טרמיטים אנחנו מדברים על שימוש בעץ איכותי שעבר טיפול מונע.

תהליכי המניעה צריכים להתבצע באופן תדיר, כך לא תצטרכו להתמודד שוב עם טרמיטים ותוכלו לישון בשקט שהעץ בבית לא ייעלם לכם

סובלים מבעיית טרמיטים? תשאירו פרטים ומדביר מקצועי יפתור לכם את הבעיה בהקדם. אצלנו תוכלו למצוא מדבירים מקצועיים, מוכנים ומזומנים לעשות בשבילכם את העבודה. אצלנו גם תוכלו למצוא מדריכים שיסבירו לכם כיצד להתמודד עם הבעיה בצורה מקצועית